GEMINI CAD NEST EXPERT - program do tworzenia układów kroju na krojownię

Optymalizacja wykorzystania materiału w Gemini Cad

Gemini Nest Expert od 2009 roku zajmuje wiodącą pozycję pod względem wydajności i szybkości programu do automatycznego układania.

Wydajność ta została osiągnięta dzięki zastrzeżonym algorytmom układania, opartym na procesorach wielordzeniowych, które później przekształciły się w układanie wielokomputerowe oraz tworzenie serwerów układania i farm układania. Gemini CAD jest pionierem w tej dziedzinie, jako pierwszy zaproponował takie rozwiązania do układania materiałów elastycznych.

Gemini Nest Expert może wykonywać w pełni automatyczne układanie na tkaninach w rozłożeniu, w złożeniu lub w rękawie, z lub bez krat, pasków, faktur czy odcieni, o określonych szerokościach i wykurczach, zgodnie ze specyfikacją i swobodą każdego elementu. Gemini Nest Expert może dostarczyć wyniki układania we wszystkich głównych standardach branżowych: DXF-AAMA, HPGL-PLT, ISO-CUT i RS274D. Po automatycznym układaniu, układy mogą być bezpośrednio wydrukowane lub wysłane na kater.

Gemini Nest Expert posiada unikalną możliwość importowania i układania zawartości graficznej (gotowych do wydruku plików PDF i EPS), pełniąc funkcję aplikacji nakładania do Cyfrowego Druku Tekstylnego. Może wysyłać wyniki układania bezpośrednio do drukarki cyfrowej wielkoformatowej i do katera jednowarstwowego z systemem skanowania Vision CUT.

Dzięki możliwości importowania macierzystych układów i plików z szablonami z innych systemów CAD, Gemini Nest Expert może być używany jako serwer układania przez firmy działające na innych rozwiązaniach CAD z mniej wydajnym automatycznym układaniem.

Większość aplikacji układania wykorzystuje tylko rdzeń procesora. Gemini MultiCore Automatic do układania wykorzystuje wszystkie rdzenie procesora.

• W pełni automatyczna, wysokowydajna optymalizacja układania szablonów.
• Specjalne zautomatyzowane funkcje, takie jak: automatyczne układanie dla tkanin w kratę i pasy, dla tkanin w rękawie lub złożeniu, określanie grup termicznych, kompensacja defektów wynikających z odcieni, etc.
• Import macierzystych plików zawierających szablony i układy z kilku innych systemów CAD.
• Import standardowych plików DXF, PLT, ISO-CUT.
• Import plików graficznych PDF do Cyfrowego Druku Tekstylnego.
• Eksport do ploterów, katerów, drukarek.
• Wymiana danych z systemami ERP używającymi otwartą strukturę pliku OTX.

Najwydajniejsze układy kroju tylko z Gemini CadMateriały dodatkowe:

Dodatkowe korzyści

Konwertery

program Gemini Nest Expert posiada wbudowane programy do importu i eksportu danych z innych i do innych systemów CAD. System Gemini wczytuje bezpośrednio pliki zapisane w formacie Lectra (IBA, VET oraz MDL), Gerber (TMP), Investronica (EXP), Assyst (ZIP), DXF Standard, AAMA (DXF, RUL), wydruki HTML (PLT) oraz pliki automatycznej krojowni (CUT, RS274D).
Oprócz rodzimego formatu (GEM, GEMX, ORD i ORDX) Gemini Nest Expert umożliwia zapisanie szablonów i modeli w uniwersalnym formacie DXF Standard (DXF), wydruki HTML (PLT) oraz pliki automatycznej krojowni (CUT, RS274D)