GEMINI CAD PATTERN DESIGNER - program do konstrukcji i stopniowania szablonów odzieżowych i meblowych

Stopniowanie szablonów w Gemini Cad

Gemini Pattern Designer jest wizytówką pakietu Gemini CAD. Wersja X20 jest rezultatem 17-letniego doświadczenia firmy w branży i ciągłych innowacji zainwestowanych w produkt, aby sprostać wyzwaniom i potrzebom ponad 20 000 użytkowników końcowych.

Powtarzając historię swojej pierwszej premiery w 2004 roku, Gemini Pattern Designer ponownie zgłasza się w 2018 roku, aby na nowo zdefiniować stan zaawansowania w rozwoju oprogramowania, włączając w to całą cenną istniejącą wiedzę branżową i dodając innowacyjne narzędzia, których nigdy wcześniej nie widziano w konkurencyjnych produktach, takie jak Style Selector & Web Publisher (Wybór Modelu&Wydawca Strony Internetowej lub narzędzia Digital Printing (Drukowanie Cyfrowe).

PRZEKSZTAŁCANIE SZABLONU
Gemini Pattern Designer X20 oferuje wszystkie opcje do konstruowania kształtu, w zależności od preferencji użytkownika: metody swobodne, wspomagane i parametryczne, oraz dowolne kombinacje tych propozycji. Gemini CAD jako pierwsze wprowadziło natywny kształt krzywej Bezier i kontrolę kąta narożnego, a następnie rozwinęło tę platformę geometryczną, wprowadzając szablony powiązane z automatyczną synchronizacją kształtu, zachowując przy tym swobodę przesuwania, obracania, przerzucania elementów w cyfrowym obszarze roboczym, tak aby zachować naturalne uczucie ręcznego tworzenia szablonów na stole roboczym. Jakość tkwi w szczegółach i aby dopracować te szczegóły Gemini Pattern Designer posiada obecnie 24 rodzaje dodatków na szew, które można dostosować do indywidualnych potrzeb, unikalny Edytor Fałd do obsługi wielu złożonych fałd z biblioteką i wizualizacją składania w 3D oraz najbardziej zaawansowany zestaw narzędzi do zarządzania Nacinkami. Przechowując ślad całej historii zmian dokonanych w modelu, zarządzanie różnymi gałęziami ewolucji projektu jest obecnie możliwe dzięki nowej Historii Modelu i Zarządzaniu Gałęziami, podczas gdy kodowanie i ochrona własności intelektualnej oraz platforma dostępu do treści dla członków zespołu i partnerów są zarządzane za pomocą platformy internetowej MyCad.cloud, opracowanej przez Gemini CAD System.
Mnogość funkcji w systemie Gemini Cad

STOPNIOWANIE
Kontynuując swoją tradycję, Gemini Pattern Designer X20 posiada najpotężniejszy i najbardziej wszechstronny System Stopniowania, jaki kiedykolwiek był dostępny na rynku, a jednocześnie łatwy i prosty w obsłudze. Kiedy mówimy o liniowym proporcjonalnym dostosowywaniu rozmiaru czy systemach wielokrotnego stopniowania, czy formule połączonych reguł stopniowania, czy różnych zmianach stopniowania, to wszystko tam jest. Dostęp do tabeli rozmiarów i stopniowania jest teraz możliwy w całym programie, niezależnie od trybu pracy i aktualnego wyboru.
Komputerowe stopniowanie za pomocą Gemini Cad

MIERZENIE I SPRAWDZANIE
Zsuwanie stopniowania do punktu czy wzdłuż określonego kierunku, dostawianie czy toczenie szablonu jednego po drugim aby sprawdzić ich pasowanie są dużo łatwiejsze dzięki kontroli Widżetów, proste narzędzie pomagające wykonać operacje bezpośrednio na powierzchni szablonu, pozwalając na szybką i efektywną interreakcję. Interaktywna Tabela Wymiarów robi to, co nazwa mówi: reaguje w czasie rzeczywistym na każdą zmianę w projekcie i automatycznie wskazuje odchylenia lub inne ważne wartości dopasowania przy wykorzystaniu zaawansowanych formuł.
Funkcje sprawdzania szablonów w systemie Gemini Cad

DEKOROWANIE SZABLONÓW I INSTRUKCJE PRODUKCJI
Gemini Pattern Designer X20 posiada pełen zestaw narzędzi do dekorowania szablonów i umieszczania informacji przydatnych w późniejszym procesie produkcyjnym, takich jak: tekst w chmurkach, tekst wzdłuż ścieżki, tabela informacyjna, akcesoria, prezentacja graficzna, prezentacja techniczna linii szwu, itp. Tryb pracy można szybko przełączyć z trybu standardowego CAD na tryb szkicowania. Cała zawartość może zostać wyeksportowana do standardowych plików wektorowych, takich jak PDF.
Dekorowanie szablonów w Gemini CadMateriały dodatkowe:

Strefa pracy
Tabela stopniowania
Funkcje krok po kroku
Zarządzanie setem rozmiaru cz.1
Zarządzanie setem rozmiaru cz.2
Zarządzanie setem rozmiaru cz.3
Dostawianie elementów
Tabela danych
Dodatek na szew
System pasowania
Zaawansowany magnes
Procedura wyboru
System pasowania
Szkic i info szablonu
Szablony powiązane
Edytor plis
Historia modelu
Zarządzanie prawami dostępu
Wybór modelu cz.1
Wybór modelu cz.2
Drukowanie kształtów na materiale cz.1
Drukowanie kształtów na materiale cz.2

Dodatkowe korzyści

Konwertery

program Gemini Pattern Designer posiada wbudowane programy do importu i eksportu danych z innych i do innych systemów CAD. System Gemini wczytuje bezpośrednio pliki zapisane w formacie Lectra (IBA, VET oraz MDL), Gerber (TMP), Investronica (EXP), Assyst (ZIP), DXF Standard, AAMA (DXF, RUL), wydruki HTML (PLT) oraz pliki automatycznej krojowni (CUT, RS274D).
Oprócz rodzimego formatu (GEM i GEMX) Gemini Pattern Designer umożliwia zapisanie szablonów i modeli w uniwersalnym formacie DXF Standard (DXF), AAMA (DXF, RUL) oraz w formatach zgodnych z urządzeniami peryferyjnymi: wydruki HTML (PLT) oraz pliki automatycznej krojowni (CUT, RS274D)